top of page
Jiří Dědič trenér Slavoj Vyšehrad
Jiří Dědič Juventu Turín trenérská stáž
Jiří Dědič hlavní trenér
Jiří Dědič koučink seminář


     Prvotní sportovní zkušenosti jsem sbíral od útlého dětství. Věnoval jsem se sportům jako byl fotbal, atletika, gymnastika, florbal, nohejbal, softbal, karate a sebeobrana. Každý sport mě něčím obohatil a pomohl mi vytvářet nové pohybové dovednosti, které se v moderním sportu stávají nedílnou součástí jako jsou například kompenzační cvičení či atletická nebo gymnastická průprava.
     Jako sportovec jsem posbíral několik skromných úspěchů. V karate to byly tři nominace na mistrovství ČR a dosažení černého pásu. Ve florbale jsem si zachytal druhou juniorskou ligu, když jsme hladce postoupili ze třetí. A jako fotbalista jsem zažil postup z Pražské B třídy do A třídy.

     Svou první trenérskou zkušenost jsem zažil jako sedmnáctiletý. A to jako trenér karate začátečníků, až jsem se po nějaké době začal specializovat na předzápasové přípravy zkušených závodníků.

     Ve svých 21 letech se pro mě stal fotbal sportem č.1! A to myslím z pohledu trenéra. Svou první šanci jsem dostal ve druholigovém týmu žen TJ Sokol Karlštejn na pozici asistenta trenéra. Následně jsem dělal asistenta trenéra u mladších žákyň v AC Sparta Praha, hlavní trenér mladších žáků na Meteoru Praha. Pak se můj zájem trošku změnil a začal se více věnovat starším kategoriím. SK Ďáblice muži a Dukla Jižní město, kde jsem byl asistent trenéra. Jenže souhra několika okolností mě opět přivedla do ženského fotbalu. Ale tentokrát to byl druholigový tým žen Bohemians Praha (střížkov), kde jsem měl možnost trénovat opravdu talentované mladé slečny, se kterými jsme postoupili hned v úvodní sezoně do první ligy, kde jsem tým převzal jako hlavní trenér.
     Po změně bydliště a přesunu na Jižní Moravu jsem trénoval starší dorostence v přidruženém klubu Zbrojovky Brno, kterým byl tehdy FC Sparta Brno.
       Po návratu do Prahy jsem se ujal jako hlavní trenér mladšího dorostu  FC Tempo Praha, odkud jsem zamířil do Fotbalové akademie Jiřího Novotného na pozici šéftrenéra přípravek. 
     Následně jsem se přesunul do klubu FC Slavoj Vyšehrad, kde jsem se účastnil tréninků od U11 až po U18. Ovšem jako hlavní trenér jsem vedl kategorii U11 - U14 v průběhu několika let.
     V současné době jsem nově u kategorie U17 ve fotbalovém klubu Motorlet Praha, kde jsem současně hojně využíván v rámci klubu jako kondiční trenér. Zároveň s trenérskou činností na Motorletu externě vypomáhám jako masér a zdravotník u dorostu v týmu SK Slavia Praha.

     Hodně pozitivně hodnotím týdenní trenérskou stáž v Juventusu Turín, kde jsem mohl od rána do večera sledovat koncepci celého klubu a všech mládežnických kategorií. Právě zde jsem si plně uvědomil, co znamená hrát za klub. Jaké to je, být hrdý na to, že je někdo součástí něčeho. Mezi další zajímavá setkání patří i účast na karate kempu Shihana Takejiho Ogawi a Hirokazu Kanazawi, kteří mi ukázali jak je fyzická síla limitována nebo násobena tou psychickou.

     Od roku 2019 pořádám školení, semináře i workshopy. Veškeré mé zaměření je právě na sportovce. Mým cílem je ukázat nové možnosti i výzvy a umožnit jim naplnit svůj potenciál. Výhodou této individuální spolupráce je, že i já sám se při ni neustále zlepšuji neboť každý sportovec je jiný a vyžaduje jiné metody. A právě to mě na mé profesi baví a stává se tak mým koníčkem. Neustále se přizpůsobovat, adaptovat a přitom si to užívat.

Na podzim 2021 se mi podařilo vydat novelu Útěk. Příběh plný emocí, který poukazuje na to, jak mnohdy vnímáme nevšední okamžiky a považujeme je za obyčejné a automatické.

V roce 2022 jsem ukončil bakalářské studium na VŠTVS Palestra, kde jsem navázal na další studium MBA - management sportu a v září 2023 jej úspěšně dokončil.
bottom of page